سودآورترین سرمایه گذاری زندگی چیست؟

سودآور ترین سرمایه گذاری زندگی تان این است...


وقتی صحبت از سرمایه گذاری سودآور میشود فکر همه به سمت بازار بورس و سکه میرود… البته ممکن است آنها هم سودآور باشند اما خب، مقطعی اند !

بازار بورس، املاک، خودرو، سکه و دلار و … همه به نوعی سرمایه گذاری هستند؛ اما همیشه سودآور نیستند، این نوع سرمایه گذاری ها افت و خیز دارند. یک روز بالا میرود، یک روز پایین میرود.

حتی اگر سرمایه گذار خبره هم باشید، شاید نتوانید همیشه تشخیص درستی از روند داشته باشید و غیرممکن است ضرر هم نکنید. اگر بخواهیم همین چند خط اولیه را جمعبندی کنیم میتوانیم بگوییم که این نوع سرمایه گذاری ها با ریسک زیادی همراه هستند و بدون ضرر نیستند.

 

حالا، تصور کنید :

«کالایی وجود دارد که اگر بر روی آن سرمایه گذاری کنید، هر یک ریال شما را پس از مدتی ۱۰۰ برابر میکند و به شما بازمیگرداند» نکته جالب دیگر راجع به این کالای عجیب که میخواهیم به شما معرفی کنیم این است که هیچ ضرری نه در کوتاه مدت و نه در بلند مدت ندارد !

فکر میکنید غیرممکن است؟

با خودتون فکر میکنید ‘مگه میشه یه چیزی همیشه قیمت تصاعدی رو به بالا داشته باشه؟’

بله میشه… خوب هم میشه !

نکته جالب راجع به این ‘کالا’ این است که بزرگترین متفکران قرون، دانشمندان بزرگ تاریخ، ثروتمندان نام آور و … هم شدیدا این سرمایه گذاری را توصیه کرده اند، اما تعداد معدود و اندکی از افراد به آن توجه کرده اند و سود خوبی از آن بدست آورده اند.

احتمالا تا به اینجای مقاله هیجان زیادی پیدا کردید تا بدانید این ‘کالا’ی عجیب چیست که از سرمایه گذاری سودآور آن بی خبرید… به شما میگویم : خود شما هستید !

بله، خودت.

تویی که همین الان این نوشته را میخونی…

تویی که به فکر یک سرمایه گذاری سودآور هستی، بهترین جا خودت هستی !برایان تریسی: " در بدترین شرایط 3 درصد از درامدتان را بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید، شخصیت و دانشتان را ارتقا دهید ... با این کار، آینده تان را گارانتی کرده اید

 

یک سرمایه گذاری سودآور، سرمایه گذاری است که پول، زمان و هزینه ای که صرف آن میکنید برگشتی بیشتر برای شما داشته باشد و به اصطلاح اقتصادی ROI بیشتری داشته باشد.

در دنیا هیچ جایی بهتر از خودتان پیدا نخواهید کرد بر روی آن سرمایه گذاری کنید.

اگر تا قبل از خوندن این مقاله همچنان به فکر این بودید که پولتان را کجا سرمایه گذاری کنید، چطور سرمایه گذاری کنید و چه بخرید و چی بفروشید… این مقاله دیدگاه شما را ۱۸۰ درجه تغییر خواهد داد چون میخواهیم راجع به یک موضوع کاملا جالب و تکان دهنده صحبت کنیم…


بدنبال ثروتی عظیم هستید؟

در ادامه بخوانید چطور با سرمایه گذاری بر روی خودتان سودآور ترین سرمایه گذاری عمرتان را کرده باشید…

قبل از شروع اجازه بدهید آب پاکی را بر روی دستانتان بریزیم؛

اینجا هیچ خبری از قمار، ریسک و استرس از سرمایه گذاری نخواهد بود. شما اگر آنچه در ادامه گفته میشود را درک و اجرا کنید، در مدت کوتاهی ثروت، مقام و شان اجتماعی بدست خواهید آورد.

آماده اید؟

نکته مهم : این مقاله برای همه نیست…

فقط افرادی ازین مقاله میتوانند استفاده کنند که برای آینده خودشان اهمیت قائلند.

شروع کنیم…

شما برای شروع به یک سری چیزها نیاز دارید از جمله :

 • یک دفترچه یادداشت کاملا شخصی
 • یک برنامه برای جدول بندی کردن (مانند Excel)
 • اینترنت برای تحقیق و جستجو
 • یک تقویم، سررسید یا هرچیزی که تاریخ را به شما نشان بدهد

اینها ابزارهای شما خواهند بود.

اولین قدمی که پس از تهیه این ابزارها کردید این است که؛

مرحله اول | لیست۱۰۰ چیز تان را بنویسید

چیزها… چیزها… و چیزها…

این چیزهایی که قرار است لیست شان کنید، همان چیزهایی هستند که میخواهید داشته باشید، به آنها برسید، بدست شان بیاورید و …

این ۱۰۰ چیز، ۱۰۰ کار مهمی است که باید در زندگی تان قبل از مرگ انجام دهید تا از خودتان و زندگی که داشتید راضی باشید. ۱۰۰ آرزو، ۱۰۰ رویا، ۱۰۰ هدف مهم … هرچیزی که میخواهید به آنها دست پیدا کنید.

 

یک مثال از این لیست ها میتواند :

 1. نوشتن یک کتاب
 2. سفر به دور دنیا
 3. پیدا کردن ۱۰ دوست جدید
 4. داشتن درآمد ۱۰ میلیارد تومان سالانه
 5. و …

حال، شما اگر بتوانید در طول سال، فقط ۵ تا از این ‘چیز’ها را بدست آورید، در طول ۲۰ سال شما به تمام خواسته هایتان در زندگی رسیدید… یعنی ۲۰ سال بعد شما رضایت کامل از زندگی تان دارید چون به تمام چیزهایی که آرزویش را داشتید رسیدید، خوب نیست؟

حال، باید لیست تان را به سه بخش تقسیم کنید :

 1. چیزهایی که برای داشتنشان به مهارت لازم دارم (مثل نوشتن کتاب، یادگیری زبان جدید، تخصص خاصی داشتن و …)
 2. چیزهایی که میتوانم بلافاصله بدست شان بیاورم (شاید دیدن طلوع آفتاب یکی از کارهایی باشد که آرزویش را دارید در زندگی ببینید، خب این هفته اینکار را انجام دهید)
 3. چیزهایی که برای داشتنشان گذر زمان لازم است (مثلا تشکیل یک خانواده یا تربیت فرزندان خوب … نیاز به زمان دارد)

این لیست را همراه تان داشته باشید،

هر روز صبح آنرا بخوانید، کم و زیادش کنید، تغییرش دهید… این لیست مال شماست !

 

 

مرحله دوم | جدول مهارتی لازم دارید

این جدول روند رسیدن به خواسته هایتان در زندگی خواهد بود…

اگر لیست ۱۰۰ تایی تان را نوشتید، باید بدانید به دست پیدا کردن به هرکدام از آنها شما آدم جدیدی خواهید شدیک پله از سایر افراد بالاتر خواهید رفت، در زندگی تان یک پله رشد شخصیتی، فکری و اجتماعی خواهید داشت… شما دیگر آدم قبلی نخواهید بود.

برای این منظور؛

شما از ابزار جدول سازتان یا برنامه اکسل، یک لیست از مهارت هایی که برای رسیدن چیزها در این لیست به آنها نیاز دارید را لیست کنید و سپس زمان لازم و برنامه مورد نیاز برای فراگیری آنها را هم بنویسید و مانند یک برنامه درسی اهداف سالانه، ماهیانه، هفتگی و روزانه برای آنها در نظر بگیرید.

 

نکته : خواهشا… خودتون رو گول نرنید.

اگر واقعا مهارت فروش ندارید و هدف شما زدن رکورد فروش است، بنویسید و یادبگیرید !

اما جدول شما، باید ۴ ستون اصلی داشته باشد :

 1. ستون اول، مهارت هایی که باید یادبگیرید
 2. تحقیق و پژوهش ها
 3. اقدامات
 4. روند و عملکرد و برنامه ریزی تان

در ستون سوم، شما باید لیست تمام کارهایی که برای فراگیری مهارت مورد نظر انجام دهید را بنویسید. مثل، پیدا کردن کلاس آموزشی، کارآموزی، کتاب خواندن و …

در ستول چهارم، شما باید مشخص کنید چقدر از برنامه اصلی را پیشروی کردید، چند درصد به مهارت مورد نظر نزدیک شدید.

 

 

مرحله سوم | کارهایی که میتوانید بلافاصله انجام دهید… انجام دهید

اگر حتی ۵ تا از ‘چیز’های لیست تان را هم بتوانید درماه اول بدست آورید انگیزه شما به طرز عجیبی افزایش پیدا خواهد کرد برای بدست آوردن باقی موارد.

هنوز مشغول خواندن هستید!!!!؟؟ 

بروید و آن کارها را انجام دهید و بعد به مرحله چهارم بروید…

 

مرحله چهارم | چیزهایی که به زمان نیاز دارند.

اگر این چیزها را در لیست تان مشخص کنید، آنوقت بابت هر ۱ ثانیه تان در زندگی ارزشی چندین برابر قائل خواهید شد…

این کارها میتوانند، نوشتن یک کتاب باشد.

خب زمان بر است. شما نمیتوانید یک کتاب را یک روزه بنویسید. کارهایی هستند که بلند مدت هستند و شما باید برای آنها وقت بگذارید. مثل ترک سیگار، مثل بهبود روابط خانوادگی و …

مزیتی که اینکارها دارند این است که شما معمولا در واحد زمان، کار کمی انجام خواهید داد، مثلا روزی یک صفحه بنویسید، برای وزن کم کردن ماهی ۳ کیلو وزن کم کنید و … اما کیفیت اقدامات شما به مراتب مهم تر است.

روزی یک صفحه بنویسید، اما خوب بنویسید.

هفته ای ۳ مرتبه ورزش کنید، اما واقعا تلاش کنید.

هفته ای ۱ مرتبه فرزندتان را به پارک ببرید، اما واقعا در آن ساعت به او توجه کنید.

 

مزیت دیگری که مشخص کردن این موارد دارند این است که به شما اجازه میدهند بیشتر اهمیت زمان تان را درک کنید. آنرا بیهوده هدر ندهید. چرا؟ چون شما هدف دارید…

شما اگر بدانید قرار است این هفته ۵ صفحه کتاب بنویسید، شاید دیگر وقت تان را ساعت ها صرف خواندن جوک های بی فایده شبکه های اجتماعی صرف نکنید.

 

جمعبندی و شروع برنامه عملی

شما پس از این آخرین پاراگراف را خواندید، به دنبال یک دفترچه یادداشت میگردید، یک لیست ۱۰۰ تایی از کارهایی که میخواهید انجام دهید می نویسید، بعد آنها را دسته بندی میکنید، سپس برای هر مهارت برنامه ریزی میکنید و بعد هر هفته، یکی از کارهایی که میتوانید بلافاصله انجام دهید از لیست تان، انجام میدهید و برای برنامه های بلند مدت تان ارزش قائل میشوید.

منتظر چی هستید؟

این سرمایه گذاری بر روی خودتان، چنان ثروتی برای شما در پی خواهد داشت که هیچ سرمایه گذاری مالی دیگری مشابه آن نخواهد بود… شک دارید؟ امتحان کنید !


/ 0 نظر / 19 بازدید